Uygulama Şekilleri

Yerinde uygulama:

Mimari projede uygulama alanları belirlenerek bilgisayar destekli desen tasarımı yapılır. Desenlerin 1/1 kalıpları imal edilerek uygulama alanına serilir ve daha sonra çakılların becerikli montörler tek tek elle dizimine başlar. Uygulama derinliği bitmiş zeminden itibaren 9cm olmalıdır. Montajı bittiği zaman sertleşme sürecinin ardından temizliği yapılarak kilitleme macunu tatbik edilir. Çakıllar montörler tarafından tek tek elle toplanır ve yine tek tek elle dizilir.

File üzerine uygulama:

Bu imalat çakılın file üzerine dikey olarak yapıştırılması ile gerçekleştirilir. Uygulama derinliği bitmiş döşemeden itibaren 3cm'dir.File üzerine uygulamalar; Uygulama derinliğinin kısıtlı olduğu projelerde tercih edilmektedir. Birim m² ye düşen ağırlığın minimumda tutulmasının öngörüldüğü, montörlerimize çalışma izninin alınamadığı ve ihracata gönderdiğimiz işlerde file üzerine uygulama yapılır.

Uygulama Yerleri

Dış mekan:

Bahçe, teras, balkon, sahanlık, havuz çevresi vb. yerlerde ahşab seramik, granit, mermer, traverten gibi yer döşemeleri arasında, göbek veya bordür olarak; ayrıca bahçede çiçeklik ve çimenlik saha çevresinde, yürüyüş yollarında garaj otopark sahalarında uygulanabilir.

İç mekan:

Giriş, hollerde, ve salon bolkonlarda göbek ve ya bordür şeklinde, ahşap parke seramik, granit, mermer malzeme arasında uygulanabilir.